Chcesz zostać projektantem wnętrz lub startujesz w branży projektowania wnętrz?
Shopping Cart
Poradnik projektanta wnętrz Jak zacząć projektować wnętrza

Jak zacząć projektować wnętrza? Wszystko, co musisz wiedzieć!

Jak zacząć projektować wnętrza? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób, które chcą zacząć pracować jako projektanci wnętrz. Zakładam, że Ty także jesteś jedną z tych osób, która:

 • jest już w trakcie nauki, np. podczas studiów lub kursu projektowania wnętrz;
 • stawia swoje pierwsze kroki w projektowaniu wnętrz dla klientów;
 • chce się przebranżowić i zacząć pracować przy projektowaniu wnętrz;
 • jakiś czas temu wstrzymała (np. ze względu na urlop macierzyński) naukę lub pracę i po przerwie chce wrócić do projektowania;
 • nie wie, jak poukładać sobie naukę projektowania.

Być może zadajesz sobie te pytania:

 • Od czego zacząć naukę?
 • Czego potrzebuję teraz, aby wystartować, a czego będę potrzebował później?
 • Które kluczowe informacje powinienem opanować, aby uniknąć początkowych niepowodzeń?

Właśnie dla takich osób powstała książka o tym, jak zacząć projektować wnętrza. Niezależnie od tego, w którym miejscu jesteś teraz i czy będziesz prowadzić firmę projektowania wnętrz lub pracować na etacie dla innego studia projektowego.

Poradnik projektanta wnętrz Jak zacząć projektować wnętrza - książki dla projektantów wnętrz

Czy projektowanie wnętrz jest dla każdego? 

Myślę, że w branży projektowania wnętrz jest miejsce dla każdego, ale nie każdy się w tej branży odnajdzie. Nie każdy też wytrzyma pierwszy rok działania, szczególnie jeżeli zakłada swoją własną firmę.

Ruszenie z tym biznesem tylko dlatego, że projektowanie wnętrz to nasza pasja, nie jest najlepszą decyzją. Bardzo szybko może się okazać, że cała lista zadań okołoprojektowych Cię przytłoczy, zmęczy lub znudzi i że nie zdawałeś sobie sprawy, jak wiele trzeba się nauczyć i poświęcić czasu na spotkania z klientami, poprawki, telefony od dostawców czy reklamacje uszkodzonych produktów.

Na czym polega praca projektanta wnętrz?

Projektowanie wnętrz to nie tylko modelowanie 3D i tworzenie ładnych obrazków. A niestety projekt wnętrz bez dobrej dokumentacji i pracy na budżecie klienta bardzo często pozostaje tylko ładnym obrazkiem.

Projektowanie wnętrz to także praca w tabelach, kosztorysach, praca z mailami, rozmowy z klientem, konsultowanie i opracowywanie detali technicznych, przygotowywanie dokumentacji projektowej.

Aby zostać projektantem wnętrz, trzeba nauczyć się negocjacji, wyznaczania granic, pracy pod presją kreatywnego rozwiązywania problemów czy planowania procesu projektowego. Większości tych rzeczy nie nauczysz się w szkole czy na kursie o modelowaniu w 3D.

Dlaczego warto zainteresować się projektowaniem wnętrz?

 • Zmieniasz ludziom życie na piękniejsze. Poprawiasz komfort życia, zwiększasz funkcjonalności mieszkania, czy estetyki wnętrza. Projektując wnętrza, projektanci wnętrz mają bezpośredni wpływ na otoczenie, w którym żyją i pracują ludzie.
 • Dobrze zaprojektowane wnętrza mogą wpłynąć na samopoczucie, zdrowie i efektywność ludzi przebywających w tych pomieszczeniach.
 • Rosnąca popularność tego zawodu i rynku usług projektowania wnętrz.
 • Projektowanie wnętrz to praca, która pozwala na wykorzystanie kreatywności i wyobraźni, co może dawać wiele satysfakcji.
 • Praca projektanta wnętrz pozwala na dużą elastyczność w zakresie pracy – można pracować w biurze projektowym, dla agencji reklamowych lub na własną rękę.
 • Zawód projektanta wnętrz może zapewnić atrakcyjne wynagrodzenie, zwłaszcza dla osób posiadających doświadczenie i duże portfolio. Wymaga jednak stałego podnoszenia kwalifikacji i umiejętności, co oznacza ciągły rozwój.

Wycenianie projektów oraz swojej pracy okazuje się bolączką wielu projektantów wnętrz. Dlatego koniecznie przeczytaj artykuł: Ile zarabia architekt wnętrz, a ile powinien?

Jak zacząć projektować wnętrza?

Jak już wcześniej pisałam, projektowanie wnętrz to nie tylko wiedza techniczna czy znajomość stylów, w jakich możesz urządzić wnętrza swoim klientów. To także wiele innych zagadnień. Czy wiesz, że lista zagadnień tylko z zakresu wiedzy technicznej (tzw. warsztatu projektowego) zawiera ponad 400 pozycji?

Nie jesteś jedyną osobą, która szuka odpowiedzi na pytanie: Jak zacząć projektować wnętrza. Architekci i projektanci wnętrz nie dawali za wygraną. Pisali do mnie maile, wysyłali wiadomości sms. Ciągle dostawałam pytanie z cyklu:

Agnieszka, od czego zacząć projektowanie wnętrz?

Czy studia kierunkowe wystarczą?

Jakie narzędzia i umiejętności muszę posiąść, aby zostać projektantem wnętrz?

Chcę kupić i zacząć przerabiać Twoje kursy online, ale jest tego tak dużo, że nie wiem co na początek?

Jak zaplanować naukę, skoro nie planuję iść na studia projektowania wnętrz?

I czy w ogóle mogę zostać dobrym projektantem wnętrz bez studiów?

Pomysł na napisanie książki lub stworzenie materiału, który w tym wszystkim pomoże, zrodził się kilka lat temu. Jednak nie chciałam tego robić. Miałam dużo projektów na głowie i napisanie kolejnej książki wiązało się z nie lada wyczynem logistycznym z mojej strony. Po kilku latach postanowiłam odpowiedzieć na te wszystkie pytania w formie e-booka, w którym znajdziesz opisane krok po kroku, jak zacząć projektować wnętrza. Tak właśnie powstał Workbook „Projektowanie wnętrz – jak wystartować i nie żałować?” – jako kompleksowy pakiet dla każdej osoby, która chce nauczyć się projektowania wnętrz.

ksiażka o urządzaniu wnętrz

Czym jest Workbook „Projektowanie wnętrz – jak wystartować i nie żałować?”

To połączenie książki cyfrowej – e-booka z zeszytem ćwiczeń. Nie dostajesz tylko suchej wiedzy na temat projektowania wnętrz. Zaczynasz tę wiedzę wdrażać poprzez robienie poszczególnych zadań. W książce znajdziesz praktyczne wskazówki i narzędzia, które pomogą Ci stworzyć profesjonalne projekty wnętrz. Poczujesz się pewniej oraz bardziej kompetentnie w swojej pracy. Będziesz w stanie zbudować swoją markę i zdobyć klientów.

Workbook jest w zestawie. Zestaw zawiera warsztaty online z kartami pracy. Masz dostęp do nagrania na rok od daty zakupu o wartości 297 zł oraz nagranie webinaru o wartości 79 zł „Projektowanie wnętrz – jak wystartować i nie żałować?” z dostępem na rok od daty zakupu.

Jak pracować z Workbookiem?

Daj sobie czas na planowanie i przemyślenia. Nikt nie mówi, że musisz przerobić tego e-booka w tydzień.

Dostajesz plik w formacie .PDF, który możesz wypełnić na tablecie lub wydrukować. Tak, byś mógł wypełnić ćwiczenia i robić notatki oraz podkreślać najważniejsze rzeczy. Wystarczy aplikacja do czytania PDF-ów, jak:

Chcesz zostać projektantem wnętrz?

Właśnie zaczynasz swoją przygodę z projektowaniem wnętrz?

Workbook „Projektowanie wnętrz – jak wystartować i nie żałować?” na pewno jest dla Ciebie.

Książka o tym, jak zacząć projektować wnętrza – sprawdź spis treści:

 1. Wstęp
 2. Czy każdy może zostać projektantem wnętrz?
 3. Od czego zacząć, aby profesjonalnie projektować wnętrza
 4. Warsztat projektanta – co musisz wiedzieć, aby projektować wnętrza
 5. Jak wygląda projektowanie wnętrz w praktyce, czyli proces projektowy i praca z klientem
 6. Narzędzia na start dla projektanta wnętrz
 7. Własna firma czy etat
 8. Własne biuro projektowe – co na start
 9. Portfolio i pozyskiwanie klienta, gdy dopiero zaczynasz
 10. Przekonania, które utrudniają Ci działanie
 11. Największe błędy, które utrudnią Ci działanie na własny rachunek
 12. Zakończenie
 13. Lista przydatnych linków
Dodaj komentarz